Тип: Польское оборудование EKOFIN-POL

Сепаратор піску SP

Сепаратор піску типу SP призначений для механічного видалення піску і забруднень у вигляді твердих часток з власною масою більшою, ніж маса стоків, що очищуються.

Обладнання монтується безпосередньо на напірному колекторі, по якому проходять комунальні чи промислові стоки. При більшій кількості стоків сепаратор застосовується для кінцевої сепарації піску, який надходить з пісколовок. Бурхливий потік стоків гаситься за допомогою дефлектора спеціальної конструкції. Забруднення у вигляді твердих часток гравітаційно осідають на дно резервуару і звідти транспортуються за допомогою шнекового транспортера до жолобу і далі до контейнеру. В процесі транспортування шнековим транспортером пісок промивається водою, з метою видалення органічних забруднень. Обладнання може бути змонтоване як всередині приміщення, так і під відкритим небом, оскільки воно додатково може бути оснащене системою огрівання й утепленням. Додатково до обладнання можна замовити щит керування.

Сепаратор піску типу SP стандартно виготовляється з нержавіючої сталі AISI 304.

Проста конструкція сепаратора піску зменшує експлуатаційні витрати до необхідних.

Ситопісколовки

Процес очищення стоків зазвичай починається з етапу механічного очищення, необхідного як для комунальних, так і для промислових стоків.
В процесі механ
ічного очищення відділяються тверді частки (завислі речовини), а також пісок. В малих і середніх очисних установках зручніше за все використовувати для цього сучасне, інтегроване обладнання, яким і є ситопісколовки. В ситопісколовках поєднані в спільну конструкцію сита і горизонтальні пісколовки. Це дозволяє додатково обробляти забруднення, наприклад, промивати і згущувати тверді частки, або промивати пісок, що видаляється. В деяких випадках пісколовки оснащені системою видалення жиру.
Пропонуються два основних типи пісколовок: зі спіральним ситом ситом (SSP) і з барабанним ситом ситом (SBP).
Ситопісколовки зі спіральним ситом уже багато років успішно використовуються в європейськи
х країнах. Певною інновацією є ситопісколовки з барабанним ситом, в яких передбачено деякі експлуатаційні  моменти  (наприклад, намотування ганчірок або шнурів на спіраль).
Для об’ємів  до 30 л/с пропонуються ситопісколовки з одним шнековим транспортером для піск
у (SSP/1), а для більших об’ємів, беручи під увагу необхідні розміри горизонтальної пісколовки, з двома транспортерами (SSP/2).
Кожен тип ситопісколовки може бути утеплений і оснащеній системою обігріву, що дає можливість монтувати їх на відкритих майданчиках.
Неочищені стоки на першому етапі очищуються механічно, при цьому видаляються тверді частки і пісок. Оптимальним техн
ічним рішенням на цьому етапі є застосування інтегрованої ситопісколовки типу SSP.
Обладнання може бути змонтоване як всередині приміщень, так і на відкритих майданчиках, оскільки воно оснащене системою обігрів
у і утепленням.

Неочищені стоки з насосної станції подаються спочатку на спіральне сито, де відбувається сепарація твердих часток. Вони видаляються назовні за допомогою шнекового транспортера. Транспортер оснащений щіткою для чищення сита, а системою промивання і пресування часток.
Стоки, очищені на ситі, потрапляють до сепаратору піску, де відбувається седиментація і видалення піску назовні за допомогою шнекового транспортера.
Обладнанням можна керувати в автоматичному або ручному режимі.
Процес очищення в ситопісколовці герметичний, а всі елементи конструкції виготовлені з нержавіючої сталі сорту AISI 304L.

Спіральні сита

Сито спіральне канальне SSK

Неочищені стоки на першому етапі зазвичай піддаються механічному очищенню, в процесі якого видаляються тверді частки забруднень (завислі речовини).  В залежності від способу транспортування стоків вибирається  стоків оптимальне технічне рішення даної задачі. При гравітаційному потоці стоків в каналі оптимальним рішенням є застосування спірального канального сита типу SSK.

 

Обладнання може бути змонтоване як всередині приміщення, так і на відкритому майданчику, оскільки воно оснащене системою обігріву з утепленням.

Спіральне сито монтується безпосередньо в каналі. Стоки напливають на перфоровану частину сита, де відбувається сепарація твердих часток, розміри яких більше, ніж отвори сита. Тверді частки транспортуються назовні, до резервуару, за допомогою шнекового транспортера. Транспортер оснащений щіткою для очищення сита, а також системою промивання і пресування твердих часток.

Процес  очищення в спіральному ситі відбувається герметично, а всі конструкційні елементи виготовлені з нержавіючої сталі типу AISI 304.

Обладнанням можна керувати як автоматично, так і в ручному режимі.

 

БЕНЗОМАСЛВІДДІЛЮВАЧ «EUROPEK»

Нафтоуловлювач, бензовідділювач, бензомасловідділювач, нафтомасловідділювач – різні назви одного й того ж обладнання, яке призначене для очищення забруднених стоків від нафтопродуктів. Нафтовідділювачі застосовуються в очисних спорудах різного призначення: очисні споруди зливових стоків, системи очищення стоків з авто-мийок, виробничих стоків і т.д. Читати детальніше…

EuroPEK Roo – є нафтоуловлювачем 1-го класу, розробленим і протестованим відповідно до Європейських стандартів EN 858. Обладнання призначене для очищення зливових і виробничих стоків. При тестуванні EuroPEK Roo досяг ефективності відділення до рівня менше 0,3 мг/л вмісту вуглеводнів в очищеній стічній воді, а при використанні блоку доочищення EuroPEK CF вміст вуглеводнів не перевищує 0,05 мг/л.

УСТАНОВКА ЗНЕВОДНЕННЯ ОСАДУ «DRAIMAD»

Типовий ряд обладнання ДРАЙМАД (DRAIMAD®) призначений для зневоднення осаду з установок по очищенню комунальних та різного роду  промислових  стоків. Потужність: до 200 кг сухої маси осаду/добу.

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ
Процес  зневоднення осаду відбувається в мішках зі спеціального гідрофобного матеріалу TNT. Мішки з поліпропілену добре пропускають воду и утримують частки осаду, а також, завдяки своїй гідрофобності,
забезпечують осад від проникнення атмосферної вологи, що дозволяє знизити вологість в процесі складування на відкритому повітрі.
Мішки встановлюються на конструкції з нержавіючої сталі, спроектованій з метою раціонального розподілення осаду. Цикли наповнення, зневоднення і поповнення контролюються автоматично. Перед зневодненням осад повинен бути змішаний з порцією поліелектроліту. Протягом декількох годин циклу праці, в залежності від виду осаду, його вологість зменшується до 85-80%.
Наприклад, якщо осад має 1% сухої маси (99% вологості), однією установкою (12-мішковою) можна зневоднити до 20м3 осаду на добу. Завершення першої фази зневоднення відбувається протягом 10-24 годин. Потім мішки, в яких знаходиться біля 15 кг с.м. осаду і 75-80 кг води, закриваються, переміщуються спеціальним візком і складуються на відкритому повітрі. В процесі цієї другої фази осад зменшує свою вагу і об’єм завдяки природному випаровуванню. Цей процес не залежить від атмосферних умов, оскільки мішки з гідрофобного матеріалу не дозволяють проникати всередину дощовій воді. Після складування через 2-3 місяці  досягається вміст сухої маси в межах 50-70% (тобто вологість складає 30-50%).
Приклад: Обробляємо 1500 кг осаду з вологістю 99%. Після першої фази процесу в установці DRAIMAD®, маса осаду зменшується до 70-80 кг (вологість 80%), а після другої фази (2-3 місяці) до 30 кг при вологості 50%. Редукція маси в цьому випадку 50-разова.

УСТАНОВКА ЗГУЩЕННЯ ОСАДУ «SCRUDRAIN»

УСТАНОВКА ЗГУЩЕННЯ ОСАДУ «SCRUDRAIN»
Барабанний згущувач с гвинтом Архімеда СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®) є сучасним та економним обладнанням для згущення осаду. Згущувачі осаду широко застосовуються у виробничих очисних спорудах і станціях водоочищення. В основному, вони використовуються для згущення осаду перед ферментаційними камерами, або, інколи, перед камерами аеробної стабілізації, що дає значну економію, пов’язану зі зменшенням об’ємів цих камер. Механічні згущувачі часто встановлюють перед пресами (камерними, стрічковими), або сепараторами — для отримання більшої концентрації сухої маси перед остаточним зневодненням осаду.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Інколи згущувачі застосовують замість м
еханічного зневоднення, наприклад, перед муловими майданчиками, або при сільськогосподарському використанні осаду. Згущувачі цього типу застосовуються також в промисловості при видаленні більш стійких забруднень, наприклад, пасом волокна в текстильній промисловості. Відповідно до високих стандартів виготовлення обладнання, СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®) повністю виготовляється з нержавіючої сталі марки AISI 304.

ПРИНЦИП РОБОТИ
Зневоднюючий барабан згущувача запуска
ється двигуном з передачею, що дозволяє легко контролювати процес згущення шляхом підбору необхідної швидкості обертів, з метою оптимізації вмісту сухої маси в згущеному осаді. Це дає можливість отримання кращого результату, ніж при використанні традиційних конструкцій. Корпус барабану утримується в чистоті завдяки системі миючих форсунок. Можна використовувати для миття технічну воду – очищені стоки або фільтрат. Фільтрувальна тканина служить дуже довго, оскільки  не піддається жодним механічним навантаженням.
Згущувачі СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®) поставляються в повному комплекті, з щитом керування, миючим насосом
і всіма допоміжними приладами, які необхідні для ефективної і надійної роботи.
Комплектацію СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN® ) виконує підприємство-виробник, тому термін монтажу обладнання дуже короткий. Обладнання СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®) може згущувати осад в кількості до 120 м3/годину, в залежності від виду осаду і вмісту сухої маси. Зміна обертів
ґвинта Архімеда дозволяє оптимізувати процес згущення осаду і видатку поліелектроліта. В цілому застосування СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®) дає можливість згущення біологічного осаду з початковим вмістом сухої маси 0,3%-1% до вмісту 6-12%.

СТРІЧКОВИЙ ПРЕС ДЛЯ ЗНЕВОДНЕННЯ ОСАДУ «MONOBELT»

СТРІЧКОВИЙ ПРЕС ДЛЯ ЗНЕВОДНЕННЯ ОСАДУ «MONOBELT»
ПРИНЦИП РОБОТИ
В попередньому згущувачі відбувається початкова сепарація води, яка збільшує концентрацію осаду з 0,5-3 % до 5-12 % для біологічного осаду до майже18% для мінеральних осадів. Застосування попереднього згущувача дає можливість зневодити осад з великою початковою вологістю.
Варто зазначити, що згущувачі цього типу, як незалежне обладнання під назвою СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®), використовуються, наприклад, для згущення осаду перед ферментаційними камерами.
Назва МОНОБЕЛТ (MONOBELT®) («одна стрічка») говорить про застосування однієї стрічки. Насправді існує друга стрічка, але дуже в
идозмінена. Як відомо, час експлуатації стрічки в кожному стрічковому пресі лімітований двома чинниками: точкою з’єднання стрічки і механічною напругою, що виникає з руху і натягу стрічки. Багаторічний досвід в сфері зневоднення осаду дозволяє мінімізувати ці критичні чинники, створивши прес, в якому лише одна стрічка рухається і підлягає натягу, інша ж постає у вигляді постійно закріпленої обшивки фільтрувального циліндра великого діаметру. Стрічка виготовлена заводським способом у вигляді як замкненої петлі без будь-яких металевих з’єднань, що зазвичай застосовують в стрічкових пресах.

Таке рішення у чотири разі збільшує термін праці рухомої стрічки і приблизно у вісім разів — «стрічки» нерухомої (обшивки). Результати роботи пресів підтверджують більшу ефективність в порівнянні з традиційними пресами з такою ж шириною стрічки, а також зменшення витрат на запчастини мінімум на 50% по відношенню до традиційних двострічкових пресів.
Спрощення всієї конструкції дає можливість швидкого й легкого обслуговування та консервації, що сприяє подальшому зменшенню експлуатаційних витрат. Завдяки простоті конструкції преси МОНОБЕЛТ (MONOBELT®), незважаючи на їх високу технологічність, є одними з найбільш дешевих обладнань для зневоднення осаду на світовому ринку. Загальна маса обладнання МОНОБЕЛТ (MONOBELT®) значно зменшена, ці преси не вимагають посадки на фундамент, піддон для збору фільтрару знижує витрати на установку, оскільки зникає необхідність спеціального резервуару фільтрата під пресом.
Принцип роботи пресу МОНОБЕЛТ (MONOBELT®) прозорий і включає в себе всі необхідні для зневоднення етапи. Згущений в попередньому згущувачі осад подається насипом на стрічку до відділу низького тиску довжиною близько 2,0 м і нахиленій під кутом 7o. В цьому відділі осад рівномірно розподіляється по всій ширині стрічки і зневоднюється під регулярно зростаючим тиском пластин, розташованих поперемінно з гребенями. Після відділу низького тиску осад потрапляє до клиновидного відділу, де він стискається між рухомою стрічкою і обшивкою фільтраційного барабану. Спеціальні клиновидні бокові заслінки не дають осаду протікати з боків по мірі збільшення тиску, що часто має місце в традиційних конструкціях. З клиновидного відділу осад потрапляє у відділ максимального тиску, довжина якого становить близько 1,5 м. Осад в цьому відділі стискається між рухомою стрічкою і обшивкою фільтраційного циліндра. Трохи більше хвилини осад знаходиться під дією двох сил:

Сили стискання, викликаної напругою рухомої стрічки. Стрічка натягується пневматично, з можливістю плавного регулювання напруги. Типовий тиск становить 2 бари.
Сили розриву, викликаної рухом стрічки, яка приводиться в дію двигуном фільтраційного циліндра. Стрічка рухається завдяки тертю об поверхню фільтраційного циліндра. Осад, який знаходиться між цими поверхнями, піддається значному впливу сили розриву. Вони грають значну роль у витисканні з осаду так званої капілярної води, яка знаходиться всередині флокул осаду.
Преси МОНОБЕЛТ (MONOBELT®) оснащені системою промивання стрічки, яка складається з двохворонкового навсосу, системи фільтрування води з манометрами і системи миючих форсунок Pro Max®. Ця система зменшує розхід води на близько 40%, дає можливість застосовувати очищені стоки для промивання стрічки або, після використання спеціальної очищуючої приставки, промивання тільки фільтратом з осаду. Останнє приносить найбільшу економію в процесі експлуатації.
Система електронних датчиків регулює положення и напругу стрічки, а також контролює роботу всього обладнання, забезпечуючи негайну зупинку всіх приладів і включення сигналізації в випадку аварії. Щит керування керує також роботою додаткових допоміжних приладів (шнекові насоси для осаду і поліелектроліту, ручні і автоматичні комплекси для приготування поліелектроліту). Ще одна перевага — низька енеогоємність пресів МОНОБЕЛТ (MONOBELT®).
Це обладнання, в числі небагатьох, повністю виготовляється з нержавіючої сталі AISI 304, завдяки чому воно абсолютно стійке до корозії.