Тип: Польское оборудование EKOFIN-POL

Сепаратор піска SP

Сепаратор піска типу SP призначений для механічного видалення піска і забруднень у вигляді твердих часток з власною масою більшою, ніж маса стоків, що очищуються.

Обладнання монтується безпосередньо на напірному колекторі, по якому проходять комунальні чи промислові стоки. При більшій кількості стоків сепаратор  застосувується для кінцевої сепарації піска, який надходить з пісколовок. Бурхливий потік стоків гаситься за допомогою дефлектора спеціальної конструкції. Забруднення у вигляді твердих часток гравітаційно осідають на дно резервуару і звідти транспортуються за допомогою шнекового транспортера до жолобу і далі до контейнеру. В процесі транспортування шнековим транспортером пісок промивається водою, з метою видалення органічних забруднень. Обладнання може бути змонтоване як всередині приміщення, так і під відкритим небом, оскільки воно додатково може бути оснащене системою огрівання й утепленням. Додатково до обладнання можна замовити щит керування.
Сепаратор песка типу SP стандартно виготовляється з нержавіючої сталі AISI 304.
Проста конструкція сепаратора песка зменшує експлуатаційні витрати  до необхідних.

Ситопісколовки

Процес очищення стоків зазвичай починається з етапу механічного очищення, необхідного як для комунаотних, так і для промислових стоків.
В процесі механичного очищення відділюються тверді частки (завислі речовини), а також пісок. В малих і середніх очисних установках зручніш за все використовувати для цього сучасне, інтегроване обладнання, яким і є ситопісколовки. В ситопісколовках поєднані в спільну конструкцію сита і горизонтальні пісколовки. Це дозволяє додатково обробляти забруднення, наприклад, промивати і згущувати тверді частки, або промивати пісок, що видаляється. В деяких випадках пісколовки оснащені системою вижалення жиру.
Пропонуються два основних типи пісколовок: зі спіральним ситом ситом (SSP) і з барабанним ситом ситом (SBP).
Ситопісколовки зі спіральним ситом уже багато роківуспішно використовуються в європейськиї країнах. Певною інновацією є ситопісколовки з барабанним ситом, в яких передбачено деякі експлуатаційні  моменти  (наприклад, намотування ганчірок або шнурів на спіраль).
Для об’ємів  до 30 л/с пропонуються ситопісколовки з одним шнековим транспортером для піска (SSP/1), а для більших об’ємів, беручи під увагу необхідні розміри горизонтальної пісколовки, з двома транспортерами (SSP/2).
Кожен тип ситопісколовки може бути утеплений і оснащеній системою обігріву, що дає можливісить монтувати їх на відкритих майданчиках.
Неочищені стоки на першому етапі очищуються механічно, при цьому видаляються тверді частки і пісок. Оптимальним техничним рішенням на цьому етапі є застосування інтегрованої ситопісколовки типу SSP.
Обладнання може бути змонтоване як всередині приміщень, так і на відкритих майданчиках, оскільки воно оснащене системою обігріва і утепленням.

Неочищені стоки з насосної станції подаються спочатку на спіральне сито, де відбувається сепарація твердих часток. Вони видаляються назовні за допомогою шнекового транспортера. Транспортер оснащений щіткою для чищення сита, а системою промивання і пресування часток.
Стоки, очищені на ситі, потрапляють до сепаратору піска, де відбувається седиментація і видалення піска назовні за допомогою шнекового транспортера.
Обладнанням можна керувати в автоматичному або ручному режимі.
Процес очищення в ситопісколовці герметичний, а всі елементи конструкції виготовлені з нержавіючої сталі сорту AISI 304L.

Спіральні сита

Сито спіральне канальне SSK

Неочищені стоки на першому етапі зазвичай піддіються механічному очищенню, в процесі якого видаляються тверді частки забруднень (завислі речовини).  В залежності від способу транспортування стоків вибирається  стоков оптимальне технічне рішення даної задачі. При гравітаційному потоці стоків в каналі оптимальним рішенням є застосування спірального канального сита типу SSK.

Обладнання може бути змонтоване як всередині приміщення, так і на відкритому майданчику, оскільки воно оснащене системою обігріву з утепленням.
Спіральное сито монтується безпосередньо в каналі. Стоки напливають на перфоровану частину сита, де відбувається сепарація твердых часток, розміри яких більше, ніж отвори сита. Тверді частки транспортуються назовні, до резервуару, за допомогою шнекового транспортера. Транспортер оснащений щіткою для очищення сита, а також системою промивання и пресування твердих часток.
Процес  очищення в спіральному ситі відбувається герметично, а всі конструкційні елементи виготовлені з нержавіючої сталі типу AISI 304.
Обладнанням можна керувати як автоматично, так і в ручному режимі.

 

БЕНЗОМАСЛОУЛОВЛЮВАЧ «EUROPEK»

Нафтоуловлювач, бензовідділювач, бензомасловідділювач, нафтомасловідділювач – різні назви одного й того ж обладнання, яке призначене для очищення забруднених стоків від нафтопродуктів. Нафтовідділювачі застосовуються в очисних спорудах різного призначення: очисні споруди зливових стоків, системи очищення стоків з автомийок, виробничих стоків і т.д. Читати детальніше…

EuroPEK Roo – є нафтоуловлювачем 1-го класу, розробленим і протестованим у віповідності до Європейських стандартів EN 858. Обладнання призначене для очищення зливових і виробничих стоків. При тестуванні EuroPEK Roo досяг ефективності відділення до рівня менше 0,3 мг/л завартості вуглеводнів в очищеній стічній воді, а при використанні блоку доочистки EuroPEK CF завартість вуглеводнів не перевищує 0,05 мг/л.

УСТАНОВКА ЗНЕВОДНЕННЯ ОСАДУ «DRAIMAD»

Типовой ряд обладнання ДРАЙМАД (DRAIMAD®) призначений для зневоднення осаду з установок по очищенню комунальных та різного роду  промислових  стоків. Потужність: до 200 кг сухої маси осаду/добу.

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ
Процес  зневоднення осаду відбувається в мішках зі спеціального гідрофобного матеріалу TNT. Мішки з поліпропілену добре пропускають воду и утримують частки осаду, а також, завдяки своїй гідрофобності, убезпечують осад від проникнення атмосферної вологи, що дозволяє знизити вологість в процесі складування на відкритому повітрі.
Мішки встановлюються на конструкції з нержавіючої сталі, спроектованій з метою раціонального розподілення осаду. Цикли наповнення, зневоднення і поповнення контролюються автоматично. Перед зневодненням осад повинен бути змішаний з порцією поліелектроліту. Протягом декількох годин циклу праці, в залежності від виду осаду, його вологість зменшується до 85-80%.
Наприклад, якщо осад має 1% сухої маси (99% вологості), однією установкою (12-мішковою) можна зневоднити до 20м3 осаду на добу. Завершення першої фази зневоднення відбувається протягом 10-24 годин. Потім мішки, в яких знаходиться біля 15 кг с.м. осаду і 75-80 кг води, закриваються, переміщуються спеціальним візком і складуються на відкритому повітрі. В процесі цієї другої фази осад зменшує свою вагу і об’єм завдяки природному випаровуванню. Цей процес не залежить від атмосферних умов, оскільки мішки з гідрофобного матеріалу не дозволяють проникати всередину дощовій воді. Після складування через 2-3 місяці  досягається вміст сухої маси в межах 50-70% (тобто вологість складає 30-50%).
Приклад: Обробляємо 1500 кг осаду з вологістю 99%. Після першої фази процесу в установці DRAIMAD®, маса осаду зменшується до 70-80 кг (вологість 80%), а після другої фази (2-3 місяці) до 30 кг при вологості 50%. Редукція маси в цьому випадку 50-разова.

УСТАНОВКА ЗГУЩЕННЯ ОСАДУ «SCRUDRAIN»

УСТАНОВКА ЗГУЩЕННЯ ОСАДУ «SCRUDRAIN»
Барабанний згущувач с гвинтом Архімеда СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®) є сучасним та економним обладнанням для згущення осаду. Згущувачі осаду широко застосовуються у виробничих очисних спорудах і станціях водоочищення. В основному, вони використовуються для згущення осаду перед ферментаційними камерами, або, інколи, перед камерами аеробної стабілізації, що дає значну економію, пов’язану зі зменшенням об’ємів цих камер. Механічні згущувачі часто встановлюють перед пресами (камерними, стрічковими), або сепараторами — для отримання більшої концентрації сухої маси перед остаточним зневодненням осаду.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Інколи згущувачі застосовують замість маханічного зневоднення, наприклад, перед муловими майданчиками, або при сільськогосподарському використанні осаду. Згущувачі цього типу застосовуються також в промисловості при видаленні більш стійких забруднень, наприклад, пасм волокна в текстильній промисловості. У відповідності до високів стандартів виготовлення обладнання, СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®) повністю виготовляється з нержавіючої сталі марки AISI 304.

ПРИНЦИП РОБОТИ
Зневоднюючий барабан згущувача запускаеться двигуном з передачею, що дозволяє легко контролювати процес згущення шляхом підбору необхідної швидкості обертів, з метою оптимізації вмісту сухої маси в згущеному осаді. Це дає можливість отримання кращого результату, ніж при використанні традиційних конструкцій. Корпус барабану утримується в чистоті завдяки системі миючих форсунок. Можна використовувати для миття технічну воду – очищені стоки або фільтрат. Фільтруюча тканина служить дуже довго, оскільки  не підлягяє жодним механічним навантаженням.
Згущувачі СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®) поставляються в повному комплекті, з щитом керування, миючим насосом и всіма допоміжними приладами, які необхідні для ефективної і надійної роботи.
Комплектацію СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN® ) виконує підприємство-виробник, тому термін монтажу обладнання дуже короткий. Обладнання СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®) може згущувати осад в кількості до 120 м3/годину, в залежності від виду осаду і вмісту сухої маси. Зміна обертів ґвинта Архімеда дозволяє оптимізувати процес згущення осаду і видатку поліелектроліта. В цілому застосування СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®) дає можливість згущення біологичного осаду з початковим вмістом сухої маси 0,3%-1% до вмісту 6-12%.

СТРІЧКОВИЙ ПРЕС ДЛЯ ЗНЕВОДНЕННЯ ОСАДУ «MONOBELT»

СТРІЧКОВИЙ ПРЕС ДЛЯ ЗНЕВОДНЕННЯ ОСАДУ «MONOBELT»
ПРИНЦИП РОБОТИ
В попередньому згущувачі відбувається початкова сепарація води, яка збільшує концентрацію осаду з 0,5-3 % до 5-12 % для біологічного осаду до майже18% для мінеральних осадів. Застосування попереднього згущувача дає можливість зневодити осад з великою початковою вологістю.
Варто зазначити, що згущувачі цього типу, як незалежне обладнання під назвою СКРУДРАЙН (SCRUDRAIN®), використовуються, наприклад, для згущення осаду перед ферментаційними камерами.
Назва МОНОБЕЛТ (MONOBELT®) («одна стрічка») говорить про застосування однієї стрічки. Насправді існує друга стрічка, але дуже відозмінена. Як відомо, час експлуатації стрічки в кожному стрічковому пресі лімітований двома чинниками: точкою зєднання стрічки і механічною напругою, що виникає з руху і натягу стрічки. Багаторічний досвід в сфері зневоднення осаду дозволяє мінімізувати ці критичні чинники, створивши прес, в якому лише одна стрічка рухається і підлягає натягу, інша ж постає у вигляді постійно закріпленої обшивки фільтуючого циліндра великого діаметру. Стрічка виготовлена заводським способом у вигляді як замкненої петлі без будь-яких металевих з’єднань, що зазвичай застосовують в стрічкових пресах.

Таке рішення у чотири разі збільшує термін праці рухомої стрічки і приблизно у вісім разів — «стрічки» нерухомої (обшивки). Результати роботи пресів підтверджують більшу ефективність в порівнянні з традиційними пресами з такою ж шириною стрічки, а також зменшення витрат на запчастини мінімум на 50% по відношенню до традицradio polskie o wyborach na ukrainieтьійних двострічкових пресів.
Спрощення всієї конструкції дає можливість швидкого й легкого обслуговування та консервації, що сприяє подальшому зменшенню експлуатаційних витрат. Завдяки простоті конструкції преси МОНОБЕЛТ (MONOBELT®), незважаючи на їх високу технологічність, є одними з найбільш дешевих обладнань для зневоднення осаду на світовому ринку. Загальна маса обладнання МОНОБЕЛТ (MONOBELT®) значно зменшена, ці преси не вимагають посадки на фундамент, піддон для збору фільтрару знижує витрати на установку, оскільки зникає необхідність спеціального резервуару фільтрата під пресом.
Принцип работы пресса МОНОБЕЛТ (MONOBELT®) прозрачен и включает в себя все необходимые для обезвоживания этапы. Сгущенный в предварительном загустителе осадок подается насыпью на ленту в Область Низкого Давления длиной ок. 2,0 м и наклоненной под углом 7o. В этой области осадок равномерно распределяется по всей ширине ленты и обезвоживается под регулярно увеличивающимся нажимом пластин, расположенных попеременно с разгребающими гребнями. После Области Низкого Давления осадок попадает в Клиновидную Область, где постепенно сжимается между подвижной лентой и обшивкой фильтрационного барабана. Специальные клиновидные боковые заслонки не дают осадку протекать с боков по мере возрастания давления, что часто имеет место в традиционных конструкциях. Из Клиновидной Области осадок поступает в Область Максимального Давления, длина которой составляет ок. 1,5 м. Осадок в этой области сжимается между подвижной лентой и обшивкой фильтрационного цилиндра. Чуть более минуты осадок находится под действием двух сил:

Силы сжатия, вызванной напряжением подвижной ленты. Лента натягивается пневматически, с возможностью плавной регулировки натяжения. Типовое давление составляет 2 бара.
Силы обрыва, вызванной движением ленты, приводимой в действие двигателем фильтрационного цилиндра. Подвижная лента движется благодаря трению о поверхность приводного фильтрационного цилиндра. Находящийся между этими поверхностями осадок подвергается значительному воздействию сил обрыва. Они играют значительную роль в выжимании из осадка так называемой капиллярной воды, находящейся внутри флокул осадк.
Прессы МОНОБЕЛТ (MONOBELT®) оснащены комплектной системой промывки ленты, состоящей из двух вороночного насоса, системы фильтрования воды с манометрами и системы промывочных форсунок Pro Max®. Эта система уменьшает расход воды на ок. 40%, дает возможность применять очищенные стоки для полоскания ленты или, после применения специальной очищающей приставки, промывать только фильтратом из осадка. Последнее решение приносит наибольшую экономию в процессе эксплуатации.
Система электронных датчиков регулирует положение и напряжение ленты, а также контролирует работу всего оборудования, обеспечивая немедленную остановку всех приборов и включение сигнализации в случае аварии. Контрольное табло управляет также работой вспомогательных приборов.
Производитель предлагает целый ряд этих приборов, в том числе улиточные насосы для осадка и полиэлектролита, ручные и автоматические комплексы для приготовления полиэлектролита. Заслуживает внимания низкая энергоемкость и небольшая мощность установки прессов МОНОБЕЛТ (MONOBELT®).
Это оборудование, как немногое в этом роде, производится полностью из нержавеющей стали AISI 304, благодаря чему абсолютно устойчиво к коррозии.