В Збаражі запрацювали очисні споруди «Джерело»

Це Збараж, райцентр на Тернопільщині, де проживає близько 14 000 жителів. Раніше, говорять чиновники, всі нечистоти з міста стікали прямо в річку Гнізна. Це было проблемою як для самих збаражан, так і для жителів довколишніх сел. І ось тепер в місті запрацювали очисні споруди.

РОМАН ПОЛІКРОВСЬКИЙ, мер Збаража:

«Ви знаєте, що проблема і розмови про очисні споруди почалися ще десь з кінця 80-х років минулого сторіччя. Я знаю, що це велика робота, і велика відповідальність чекає на нас попереду, адже обслуговування,утримання очисних споруд — це серйозний та кропіткий процес. Але, з Божою поміччю, нам вдалося побудувати їх, і з Божою поміччю ми зможемо зробити так, що вони будуть функціонувати належним чином».

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України:

«Дуже, мабуть, вдало вибрана дата відкриття як раз очисних споруд. Ми, дійсно, перед чистим четвергом. А вчора ми вшанували пам’ять 30 річниці катастрофи, яка сталася в Чорнобилі. Розуміння і усвідомлення того, що ми повинні берегти природнє середовище, той світ, який нас оточує — однозначно, це все залежить від нас самих. Тому дякую всім, дякую всім, хто прийняв участь. Сподіваюсь, що цей об’єкт принесе багато користі для міста». Працюють нові очисні споруди за таким принципом:

АНДРІЙ КАПАРНИК, директор фірми ВК» ПП «Екологія»»:

«Ми заселяемо біоту, яка очищає стоки. Даемо їй можливість сісти на спеціальні носії. І коли вона на цих носіях, водичка поступово проходить ці носії, і вона очищується. Ті, хто сидять на носіях, виїдають органіку. Тобто, вони прикріплені, і вони чекають тільки , щоб їм дали їсти. Декларована потужність по цих очисних спорудах — 500 кубічних метрів на добу. Але я підозрюю, що ми, можливо, піднімемо її ще вище». Реализувати такий проект в Збаражі вдалося за рахунок коштів державного Фонду регіонального розвитку в співфінансуванні з місцевим бюджетом.

Степан Барна, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«З коштів Фонду регуонального розвитку на будівництво очисних споруд в Збаражі було направлено 14 с половиною мильйонів гривень. З бюджета місцевого было направлено півтора мильйона гривень. Загальна вартість проекту — 16800000 гривень. 200000 зекономили. 200000 гривень будуть направлені на рішення інших проблем в самому Збаразькому районі. Хочу зазначити, що ми такі обєкти вже в цьому році здали в Хоролі, в Шумську, в Бережанах». На черзі, говорить Степан Барна, завершення реконструкції очисних спорудв Ланівцях.

Ирина Худобá Опубліковано: 27.04.2016